O TestingCup

TestingCup to zawody i konferencja skierowane do pracowników branży nowych technologii, głównie testerów oprogramowania oraz wszystkich osób związanych zawodowo z programowaniem i zapewnieniem jakości systemów informatycznych.

Zawody odbywają się w kategoriach: drużynowej i indywidualnej. Przedstawiciele małych i dużych firm z całej Polski stają w szranki o tytuł najlepszych testerów oprogramowania w Polsce.

Rosnąca popularność wydarzenia powoduje, że co roku ma ono większy rozmiar, rozmach i prestiż. Nasze wydarzenie było pierwszym tego rodzaju w Europie, a rozmachem przyćmiewa te organizowane na świecie. Pomysł na organizację podobnych zawodów zainteresował już inne kraje, w tym tak dalekie jak Indie.

W ubiegłej edycji konkursu udział wzięło 200 najlepszych testerów z całego kraju wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji. Organizacja zawodów w nowo otwartym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach daje nam możliwość dopuszczenia do rywalizacji dwukrotnie większej liczby uczestników. Liczymy, że w Katowicach pobijemy rekord świata w największej liczbie testujących to samo oprogramowanie, w tym samym czasie i miejscu!

 

TestingCup to pozytywne emocje, duch zdrowej rywalizacji, networking, nauka, a także dobra zabawa.

Pokazujemy, że polscy specjaliści w zakresie zapewnienia jakości są na najwyższym światowym poziomie. Prelekcje i warsztaty prowadzą najlepsi eksperci z kraju, a także z zagranicy – część z nich przy okazji TestingCup po raz pierwszy odwiedza Polskę. Do tej pory byli to między innymi: Gojko Adzic, David Burns, James Lyndsay oraz Paul Gerrard.


Co roku tworzymy, specjalnie na potrzeby Mistrzostw, dedykowane oprogramowanie – aplikację będącą przedmiotem testów zawodników zwaną Mr Buggy. Jesteśmy dumni, że aplikacje Mr Buggy służą teraz młodym adeptom testowania oprogramowania jako darmowe narzędzie edukacyjne.