Mistrzostwa Polski w Testowaniu Oprogramowania i największa testerska konferencja. Weź udział - zostań mistrzem!

Wojciech Gawroński

Software Engineer


Polska

Warsztaty

How introduce and maintain DevOps culture in the QA environment?

Piątek, 9/6/1709:30WORKSHOP/LożeKamila Gawrońska

Odpowiedzialność to cecha, która nie jest obca testerkom i testerom. I nie mamy problemu z tym, że na co dzień w większości firm, to my (wyłącznie!) opiekujemy się infrastrukturą do testów / środowiskiem stagingowym. Nie mamy, prawda? ;)

No właśnie, czy to czasem nie jest tak, że opiekuje się nim ta jedna, jedyna osoba i jej współtowarzysze odprawiają modły do "bóstw wszelakich", żeby wszystko działało bez problemu, gdy opiekun idzie na urlop. Jak uniknąć takiej sytuacji? Jak skutecznie obudzić collective ownership i wdrożyć prawdziwy DevOps w swoim środowisku? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas warsztatów. Opowiemy sobie m.in. jakie wartości musimy pielęgnować w Naszym zespole aby eksperyment "zasadzenia nowej kultury" mógł się powieść i dlaczego wdrożenie DevOps to proces a nie projekt.

Ale nie zatrzymamy się tylko na tym. Oprócz samego wdrożenia kultury DevOps zaprezentujemy sobie szereg narzędzi, które mocno wspomogą nas w procesie automatyzacji i budowy środowiska testowego - a na przykładzie tego projektu i narzędzi odpowiemy sobie na pytania związane z utrzymaniem kultury w dobrej formie.

Bio

Wojtek aspiruje do bycia hakerem w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie straszna mu praca w korporacjach, jak i w projektach o charakterze typowo start-upowym (pl.linkedin.com/in/afronski) - nie zależnie od roli, którą musiał pełnić.

Pracując z różnymi domenami (edukacja, eCommerce, transport publiczny, analityka) w końcu trafił do krakowskiej firmy Appliscale (www.appliscale.io). Realizuje się tam jako programista Erlanga oraz DevOps w branży związanej z Ad Tech, konkretnie - skalowaniem i budowaniem systemów rozproszonych związanych z RTB (real-time bidding).

Poza pracą udziela się w śląskiej społeczności IT jako współorganizator meet-upów (Functional Miners, Silessian BEAMers, Nodeschool Silesia), prelegent oraz bloger (afronski.pl).