Mistrzostwa Polski w Testowaniu Oprogramowania i największa testerska konferencja. Weź udział - zostań mistrzem!

Łukasz Rosłonek

Software Tester


Polska

Prezentacja

Make testing fun again - QA in Continuous Delivery process

Piątek, 9/6/1710:15Atom Club 2

Jak Pokemony przyczyniły się do rozwoju nowoczesnego testowania? Jak testować, aby sprostać wymaganiom nieustannie zmieniającego się rynku? Co aktorki hollywood mają wspólnego z testowaniem oprogramowania? To tylko część pytań na które odpowiemy podczas prezentacji. Oprócz tego poruszymy tematy testowania w nowoczesnej architekturze systemowej, sukcesywnego łączenia automatyzacji i testowania eksploracyjnego oraz tego czym właściwie jest TestOps. Jeżeli powyższe połączymy z zagadnieniami Continuous Delivery oraz jego wpływem na jakość oprogramowania - mieszanka wybuchowa gotowa. Zapraszam na prezentacje!

Agenda prezentacji:
- problemy stojące przed tradycyjnym testowaniem w połączeniu z nowoczesnym rynkiem i podejściem Continuous Delivery,
- jak wdrażać automatyzację i dlaczego automatyzacja testów nie jest wyparciem, lecz wsparciem dla testowania manualnego,
- nowoczesne narzędzia wspierające zapewnianie jakości oprogramowania,
- świeże spojrzenie na domenę testowania i jej znaczenie w procesie wytwarzania oprogramowania.

Bio

Tester z wyboru. Od wielu lat współpracuję z firmami wspierając techniczne podejście w testowaniu oprogramowania. W pracy codziennej skupiam się na automatyzacji testów, pamiętając że nie kończy się ona na testach przeglądarkowych. Jestem fanem lekkich, zwinnych metodyk projektowych i nowoczesnej, rozproszonej architektury systemowej. W codziennej pracy jako Inżynier Testów w Grupie Allegro skupiam się na tym aby najnowsze podejścia i technologie procesu wytwarzania oprogramowania były wspierane przez dobre praktyki testerskie. Poza pracą zawodową autor bloga: www.testdetective.com - docenianego bloga o tematyce technicznego testowania. Autor artykułów dla popularnych serwisów developerskich oraz mówca wielu Polskich meetup'ów i konferencji.