Mistrzostwa Polski w Testowaniu Oprogramowania i największa testerska konferencja. Weź udział - zostań mistrzem!

Kamila Mrozek

Quality Engineer at Objectivity


Polska

Prezentacja

Jak oswoić TestingCup?

Piątek, 9/6/1711:15Atom Club 2

W tym roku będziemy mieli okazję wziąć udział już w piątej edycji Mistrzostw Polski w testowaniu. Z tej chcę podzielić się historią o tym, jak dołączyłam do TestingCup 2016 po raz pierwszy i zdobyłam drugie miejsce jako indywidualny uczestnik.

Pragnę odkryć przed wami krok po kroku, w jaki sposób przygotowywałam się do tej konkurencji oraz jakich technik używałem podczas każdej z kolejnych faz zawodów. Ta historia tak naprawdę jest doskonałym obrazem mojego codziennego podejścia do testowania, który każdy może dostosować dla siebie. Ponadto odkryłam, że podejście stosowane podczas imprezy sprawdza się również przy planowaniu i prowadzeniu projektu testowego. Tym samym zaraz obok mojej historii przedstawię przykłady rzeczywistych sytuacjach, zarówno z codziennego testowania, jak i prowadzenia projektu. Podzielę się również moimi przemyśleniami na temat tego, co mogłam zrobić lepiej w nadziei, że pomoże to przyszłym uczestnikom zawodów i testerom w ich pracy.

Nazwa prezentacji nawiązuje do "Jak wytresować smoka", który zainspirował mnie do spisania tej historii.

Bio

Kamila Mrozek jest testerem z 3 letnim doświadczeniem, aktualnie świadczącym swoje usługi dla firmy Objectivity. Cierpi na przypadłość Testerskiego Zaburzenia Nadpobudliwości - próbuje być obecna absolutnie wszędzie, błyskawicznie się uczy i ciągle wypatruje nowych błędów. Posiada niezmierzone pokłady kreatywności, a jej nadmiar często wylewa się w postaci obrazków, tekstów na bloga czy prezentacji. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jej życiowe motto to "Ja nie dam rady? Potrzymaj moją kawę".