Mistrzostwa Polski w Testowaniu Oprogramowania i największa testerska konferencja. Weź udział - zostań mistrzem!

Kamila Gawrońska

QA, UX Designer i Business Analyst


Polska

Warsztaty

How introduce and maintain DevOps culture in the QA environment?

Piątek, 9/6/1709:30WORKSHOP/LożeWojciech Gawroński

Odpowiedzialność to cecha, która nie jest obca testerkom i testerom. I nie mamy problemu z tym, że na co dzień w większości firm, to my (wyłącznie!) opiekujemy się infrastrukturą do testów / środowiskiem stagingowym. Nie mamy, prawda? ;)

No właśnie, czy to czasem nie jest tak, że opiekuje się nim ta jedna, jedyna osoba i jej współtowarzysze odprawiają modły do "bóstw wszelakich", żeby wszystko działało bez problemu, gdy opiekun idzie na urlop. Jak uniknąć takiej sytuacji? Jak skutecznie obudzić collective ownership i wdrożyć prawdziwy DevOps w swoim środowisku? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas warsztatów. Opowiemy sobie m.in. jakie wartości musimy pielęgnować w Naszym zespole aby eksperyment "zasadzenia nowej kultury" mógł się powieść i dlaczego wdrożenie DevOps to proces a nie projekt.

Ale nie zatrzymamy się tylko na tym. Oprócz samego wdrożenia kultury DevOps zaprezentujemy sobie szereg narzędzi, które mocno wspomogą nas w procesie automatyzacji i budowy środowiska testowego - a na przykładzie tego projektu i narzędzi odpowiemy sobie na pytania związane z utrzymaniem kultury w dobrej formie.

Bio

Kamila to ścisły umysł i inżynier w spódnicy. Od ponad 5 lat pracuje w Future Processing wcielając się w role QA, UX Designer i Business Analyst. Jako QA - jednym z jej obowiązków jest utrzymanie i budowa środowisk testowych. Projektuje aplikacje webowych i mobilne, opiekuje się nimi w zakresie testów funkcjonalnych, pracuje z BDD, programuje w Ruby, zbiera wymagania i prowadzi testy użyteczności. Od lat zafascynowana zwinnym podejściem wytwarzania oprogramowania i współdzieleniem odpowiedzialności w ramach ról w zespole. Z technologii korzysta nawet w kuchni, o czym można się przekonać na blogu cookingforgeeks.pl.